Laserová liposukcia -  NOVINKA

Pri ošetrení lipolaserom sa na ošetrovanú časť tela priložia špeciálne platničky, z ktorých vyžaruje laserový lúč. Lipolaser využíva tzv. Low level laser technology (LLLT), predstavujúca druh studeného lasera s nízkou energiou. Laserové lúče s vlnovou dĺžkou 635-680 nm pôsobia na tukové bunky dvojako. Jednak skvapalňujú tuk vnútri bunky a vytvárajú dočasné otvory v membráne tukovej bunky. Skvapalnený tuk následne odchádza cez otvory v membráne do medzibunkového priestoru. Odtiaľ sa tuk postupne vyplavuje do lymfatického systému. Tukové bunky sa po vylúčení tuku zmenšia, dôsledkom čoho je postupné znižovanie obvodu pásu, bokov a stehien. Laser zároveň pôsobí pozitívne na regeneráciu kože, odstraňuje strie, zmenšuje celulitídu a vypína pokožu .

Nakoľko lymfatický systém nemá pumpovací mechanizmus, tak ako cievny systém má srdce, dôležitou súčasťou ošetrenia je stimulácia obehu lymfatického systému, jednak zvýšeným prívodom vody ako aj mechanickou stimuláciou – cvičením, lymfomasážami a pod.

Rozpustené tuky sa dostanú do cievneho systému a následne spracované prirodzenou cestou v pečeni. Pri liečbe lipolaserom sa obsah mastných kyselín v krvi zvyšuje, ale patologické hladiny mastných kyselín sa nevyskytujú. Pri pôsobení lipolaserom nedochádza k roztrhnutiu (umŕtveniu) tukovej bunky, ako pri pôsobení ultrazvuku, preto je adaptácia organizmu na laser omnoho prirodzenejšia a ľahšia.

 

Výhody:

 

  • Bezbolestné, neinvazívne a nehlučné ošetrenie, bez anestézie a čiastočného poškodenia vnútorných tkanív.

  • Oproti ultrazvukovej liposukcii je laserová liposukcia šetrnejšou metódou. Nedochádza pri nej k roztrhaniu tukových buniek (známe "pukanie" pri ošetrení ultrazvukom v dôsledku kavitácie), ale k prirodzenejšiemu vyplaveniu tukov z buniek, pri zachovaní ostatných prospešných funkcií tukových buniek.

  • Regenerácia organizmu v prípade ošetrenia laserom je jednoduchšia, nakoľko organizmus sa nemusí zbavovať mŕtvych buniek a látok vzniknutých ich rozpadom.

  • vhodné pre ženy aj mužov

 

Na ktorú časť tela môže byť ošetrenie vykonané?

 

Ošetrenie sa môže vykonať prakticky na všetky časti tela, kde sa ukladá tuk. Najčastejšie sa používa na ošetrenie pásu, boky, steh a zadok, lýtka. Laser je možné použiť aj na ramená, vnútro kolien a tukové vankúše na chrbte a zadku.

 

 

Čo sa stane ak zmeškám nasledujúce ošetrenie laserom? 

 

Od jedného ošetrenia k ďalšiemu nesmie uplynúť viac ako 72 hodín. Pokiaľ by nedošlo k ďalšiemu ošetreniu do 72 hodín je možné, že by sa tuk čiastočne vrátil z medzibunkového priestoru do tukových buniek.

Všetky návštevy je vhodné si vopred naplánovať, aby v priebeho 3 týždňov boli vykonávané ošetrenia pravidelne a bez prerušenia.

 

Aké sú výsledky pri laserovej liposukcii?

 

Výsledky sú spravidla viditeľné ihneď po prvom ošetrení. Každý klient má svoju vlastnú zákaznícku kartu, kde sú uvedené všetky merania pred ošetrením a po ošetrení, takže je možné si porovnávať úbytky tuku po jednotlivých týždňoch.

 

Môžem ošetrenie laserom podstúpiť opakovane? 

 

Celú kúru je možné zopakovať najskôr po 3 mesiacoch. Po ďalšom ošetrení môžete očakávať ešte lepšie výsledky, ako po základnom ošetrerní.

Aké sú kontraindikácie?

 

  • tehotenstvo

  • počas dojčenia

  • obdobie šestonedelia po pôrode

  • problémy s pečeňou

  • osoby s kardiostimulátorom alebo inzulínovou pumpou

  • účinnosť ošetrenia sa nemusí prejaviť pri osobách s poruchami metabolizmu, osôb s cukrovkou alebo poruchami štítnej žľazy

 

Sú výsledky dlhodobé?

 

Samozrejme výsledky môžu byť dlhodobé ak sa klient správa racionálne, t.j. neprejedá sa, má dostatok pohybu a pravidelne cvičí.

Ako dlho je možné výsledky ošetrenia laserom udržať?

Pokiaľ sa klient po ukončení programu zdravo stravuje a pravidelne cvičí, môže očakávať, že výsledky budú dlhodobé. Úprimne dajte si ruku na srdce, všetci vieme ako by sme mali žiť, ale takmer každý to porušuje.